За посиланням, Ви вибираєте НПФ, який Вас цікавить після чого обираєте «Подивитися результати», тут Ви можете задати будь-який період, з початку обслуговування НПФ Адміністратором ВСЕАПФ. Є можливість на графіку передивитись динаміку за 5-10 років, можна задати період по роках.
Також Ви можете подивитись результати діяльності свого НПФ на сайті компанії з управління активами.  
Комісія Адміністратора за переведення пенсійних коштів учасника, встановлюється нормативними документами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), та становить 10% від суми переведення, але не більше 100 грн.

Ні, депозитні рахунки та рахунки в НПФ - це різні види фінансових продуктів. Податкова пільга є тільки для внесків до недержавного пенсійного фонду на власний пенсійний рахунок, а також на рахунок родичів першого ступеню.

Станом на сьогодні одноразова пенсійна виплата оподатковується. Розмір податку - 18% податок з доходів фізичних осіб та 1,5% військовий збір. Не оподатковуються пенсійні виплати учасникам, яким на момент виплати виповнилось 70 років, та/або які мають інвалідність 1 групи.
Також у разі отримання виплати на визначений строк, оподатковується тільки 60 % від суми виплати, а 40 % виплати звільнено від оподаткування.
Більш детально про оподаткування пенсійних виплат можна прочитати за посиланням
В недержавному пенсійному забезпеченні не має ані мінімальних, ані максимальних обмежень по сумі внеску. Вкладник НПФ самостійно обирає для себе мінімальну суму, це може бути хоч 1 гривня.
Кожного дня компанія з управління активами (КУА), яка обслуговує НПФ,  повинна зробити переоцінку активів фонду, нарахувати всі доходи, отримані на ці активи (відсотки по депозитах та облігаціях, орендні платежі тощо) та врахувати справедливу вартість цінних паперів, які знаходяться в активах НПФ (показати реальну вартість, скільки ці папери зараз коштують на ринку), привести вартість інвестицій в іноземній валюті до вартості гривні по поточному курсу.  
Спираючись на дані, які щоденно надає КУА,  адміністратор недержавного пенсійного фонду робить відповідні нарахування (перерахування) у бухгалтерському обліку НПФ, та нараховує зобов’язання фонду (винагороду обслуговуючим НПФ компаніям, фіксує зобов’язання перед учасниками НПФ по виплатах та переведеннях до іншого НПФ, перевіряє чи всі внески, які надійшли від вкладників НПФ, персоніфіковані по рахунках учасників). Адміністратор НПФ розраховує чисту вартість активів (чиста вартість активів, скорочено ЧВА – це різниця між активами НПФ та його зобов’язаннями).   
Отримана сума ЧВА розподіляється між учасниками НПФ, по їх індивідуальних пенсійних рахунках.
Цілком нормально, якщо сума на рахунку зменшується, це говорить, про зниження чистої вартості активів НПФ, що може бути пов’язано із різними причинами (якими саме, запитайте у свого адміністратора НПФ чи компанії з управління активами). Якщо сума на рахунку збільшується, це говорить про збільшення чистої вартості активів НПФ (учасник НПФ також може поставити питання обслуговуючим компаніям, за рахунок яких активів (доходів на активи) збільшилась ЧВА).
Має насторожити ситуація, коли ЧВА та, відповідно, залишок на індивідуальному пенсійному рахунку учасника НПФ не змінюється декілька днів, тижнів, або місяців. Це тривожний сигнал, й може говорити про те, що обслуговуючи НПФ компанії не виконують свої зобов’язання щодо щоденного розрахунку чистої вартості активів НПФ, й сума на рахунку учасника НПФ не відповідає дійсності.     
В пенсійному контракті, зазвичай, зазначається мінімальна сума пенсійного внеску. Але вкладник, може на свій розсуд сплачувати будь-яку суму, й звичайно, змінювати розмір внесків. Відповідальності за несплату, несвоєчасну сплату пенсійних внесків у недержавному пенсійному забезпеченні не має.

Так, система недержавного пенсійного забезпечення надає таку можливість, і не ставить для цього жодних обмежень. За Вашим власним вибором Ви можете мати рахунки у декількох НПФ.

В персональному кабінеті учасника. Ви зможете передивлятись стан свого індивідуального пенсійного рахунку, залишок коштів та рух коштів за будь-який період (доступ до кабінету буде активований після отримання Вами відповідного повідомлення на електрону адресу, з якої Ви реєструвались). Якщо Вам потрібна офіційна виписка (із підписом та печаткою), то Ви можете зателефонувати за номером інформаційної лінії 0-800-501-925 (безкоштовно), та пройти ідентифікацію. Після проведення ідентифікації, оператор сформує Вам виписку та надішле зручним для Вас засобом. Офіційна виписка встановленої форми видається тільки по закінченню фінансового року (виписки за 2022 рік, будуть формуватись у січні 2023 року). Повідомте, оператору, якщо Вам потрібна буде виписка за інший період.
Якщо Ви є вкладником-учасником НПФ, тобто самостійно сплачує внески до недержавного пенсійного фонду, Ви можете у будь-який момент перевести всі свої накопичення (або частину своїх накопичень) до іншого НПФ. При цьому Ви можете як розірвати пенсійний контракт зі старим НПФ, так й продовжити бути вкладником старого НПФ та сплачувати внески.
Якщо внески на Ваш рахунок сплачує підприємство, то перевести свої накопичення ви можете тільки тоді, коли підприємство розірве пенсійний контракт на Вашу користь, тобто припинить сплату пенсійних внесків на Ваш рахунок. Зазвичай це відбувається після того, як людина була звільнена та контракт, укладений на її користь припинений.
Більш детально про переведення пенсійних накопичень можна прочитати за посиланням
Так, отримувати пенсійні виплати Ви можете починати з 50 років, при цьому, якщо Ви продовжуєте працювати, то Ваше підприємство може продовжувати робити внески на ваш індивідуальний пенсійний рахунок, або, якщо Ви самі є вкладником НПФ, Ви також можете продовжувати сплачувати пенсійні внески на свою користь.
Дізнавшись скільки ми накопичили в НПФ, відразу виникає спокуса забрати відразу всі кошти, витратити на придбання чогось, або просто отримати кошти та покласти під подушку. Але давайте з вами пригадаємо, що пенсійні кошти в НПФ – це насамперед Ваша додаткова пенсія.
Значно вигідніше отримувати з НПФ строкові виплати (протягом мінімум 10 років, та зі встановленою Вами періодичністю: раз на місяць/квартал/рік).
У чому ж вигода:
1.    Ви заощаджуєте 40 % від суми виплати  за рахунок пільги при оподаткуванні строкових пенсійних виплат;
2.    Ваші гроші продовжують працювати, й приносити дохід, внаслідок чого наступні виплати будуть більше;
3.    Ви можете самі встановити собі термін для отримання строкових виплат, наприклад, щорічно, до дня народження.
У недержавному пенсійному забезпеченні не має відповідальності за несплату та/або несвоєчасну сплату внесків. Не має відповідальності за недотримання терміну пенсійного контракту, дострокове розірвання та припинення сплати пенсійних внесків!  Все, що накопичила людина, належить їй на праві власності, й ніхто не має право забрати ці кошти!
Пенсійні кошти у недержавному пенсійному фонді (НПФ) – це власність учасника НПФ, й так само як й іншу власність (майно), ці кошти можна передати у спадок.  
Якщо учасник НПФ не встиг (не захотів) оформити заповіт, то пенсійні кошти успадковуються за законом (відповідно до цивільного законодавства України).
Більш детально про успадкування пенсійних коштів можна прочитати за посиланням
Недержавний пенсійний фонд відповідно до закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення» не може бути банкрутом. Якщо засновники НПФ прийняли рішення про його ліквідацію, то всі учасники НПФ повинні бути переведені до іншого фонду. Таким чином, НПФ може бути ліквідований тільки тоді, коли кількість його учасників та сума активів дорівнюють нулю.

В недержавному пенсійному забезпеченні існують дві ключові особи: вкладник та учасник. Вкладник НПФ – це фізична або юридична особа, яка укладає пенсійний контракт та робить внески на користь учасника НПФ. Вкладником може бути підприємство-роботодавець, фізична особа-підприємець, профспілка та будь-яке об’єднання, а також людина (фізична особа).
Учасник НПФ – це виключно фізична особа, на користь якої вкладник сплачує пенсійні внески. Учасником може бути найманий працівник, родич вкладника (чоловік, дружина, дитина, брат, сестра, батько, дід та баба) та сам вкладник (якщо вкладник – фізична особа сплачує внески на свою користь).  
Незалежно від того, хто сплачував пенсійні внески на рахунок учасника, тільки учасник НПФ має право розпоряджатись своїми пенсійними накопиченнями. НПФ зберігає за учасником безумовне право власності на пенсійні накопичення!  

Недержавний пенсійний фонд (НПФ) не має власного виконавчого органу, тому для виконання своїх основних функцій НПФ користується послугами обслуговуючих компаній: Адміністратора, Компанії з управління активами (КУА) та Банку-зберігача, які здійснюють свою діяльність на підставі відповідних ліцензій.
НПФ можуть обслуговувати декілька КУА, кожна з яких здійснює управління певною часткою пенсійних активів. Водночас адміністратор та банк-зберігач може бути тільки один.
Адміністратор пенсійних фондів – укладає пенсійні контракти, веде персоніфікований облік учасників пенсійного фонду та накопичень на індивідуальних пенсійних рахунках, здійснює розрахунок чистої вартості активів НПФ та чистої вартості одиниці пенсійних активів, веде бухгалтерський та податковий облік фонду, визначає розмір та забезпечує здійснення пенсійних виплат, складає та подає від імені НПФ фінансову звітність, забезпечує проведення аудиторських перевірок, оприлюднює інформацію щодо діяльності НПФ, створює та підтримує онлайн сервіси для учасників, консультує з питань недержавного пенсійного забезпечення, й….просто може поспілкуватись з людиною «про життя», особливо про життя на пенсії .  
Пам’ятайте, Вам має бути приємно контактувати з адміністратором, відповіді мають бути зрозумілими – саме адміністратор захищатиме (або ні) Ваші інтереси у НПФ, це Ваша довірена особа, шукайте саме такого ставлення до себе.
Компанія з управління активами (КУА) – здійснює управління пенсійними коштами, шляхом їх інвестування в різні фінансові інструменти відповідно до інвестиційної декларації НПФ та з урахуванням обмежень, встановлених законодавством.
Задля проведення надійного інвестування, КУА постійно провадить роботу по аналізу емітентів, банків, мікро- та макроекономічної ситуації в Україні та світі, та оперативно реагує на всі внутрішні та зовнішні фактори, які можуть становити небезпеку для довгострокового накопичення.
Ви завжди можете поспілкуватись  з компанією з управління активами та поставити всі питання щодо інвестицій. Не бійтесь здатись необізнаним! Вам має бути зрозуміло, яку конкретно стратегію інвестування та чому саме таку обрав НПФ, тоді Ви зможете прийняти обґрунтоване рішення, чи підходить Вам це фонд для накопичення.
Банк-зберігач – здійснює ведення рахунків пенсійного фонду, у тому числі у цінних паперах, зберігає всі документи, які підтверджують право власності НПФ на пенсійні активи, контролює дотримання вимог щодо інвестування та перерахування пенсійних коштів, забезпечує зберігання пенсійних коштів, перевіряє підрахунок чистої вартості активів пенсійного фонду та чистої вартості одиниці пенсійних активів.
Банк-зберігач – це Ваш пенсійний сейф, тому він повинен бути надійним та стійким до всіх негараздів.  
Одиниця пенсійних активів (ОПА) - це показник, який застосовується для визначення суми пенсійних коштів, що належать учасникові НПФ та обліковуються на його індивідуальному пенсійному рахунку, тобто визначає частку учасника в загальній вартості активів НПФ.
Простими словами - це внутрішня валюта НПФ, яку Ви "купуєте", коли здійснюєте внески, та "продаєте", коли отримуєте виплати.
Зміна вартості ОПА протягом певного періоду показує дохідність фонду за цей період. Якщо вартість ОПА росте, НПФ працює прибутково, якщо знижується – учасник отримує збиток.
Правильно оцінювати зміну вартості ОПА не за рік, а за 5, 10 років, а ще краще - з початку діяльності НПФ, окремо – під час криз.
Вартість ОПА розраховується щоденно, й учасник може щоденно побачити цю інформацію на сайті адміністратора НПФ.
Недержавний пенсійний фонд (НПФ) відповідно до закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення» не може бути банкрутом. Якщо засновники НПФ прийняли рішення про його ліквідацію, то всі учасники НПФ повинні бути переведені до іншого фонду. Таким чином, НПФ може бути ліквідований тільки тоді, коли кількість його учасників та сума активів дорівнюють нулю.
Від інфляції кошти захищені тим, що вони не лежать, а працюють — інвестовані у різні активи, які приносять прибуток, причому не в один чи два, а "у різні кошики" відповідно до жорстких вимог законодавства. Це називається диверсифікація активів.   
Дуже важливим елементом захисту пенсійних накопичень – є взаємний контроль компаніями, що обслуговують НПФ (адміністратора, компанії з управління активами, банку-зберігача), коли кожна компанія, виконуючи свою функцію, контролює діяльність іншої компанії, та, у разі порушення вимог закону, повідомляє про це регулятору та раді НПФ, блокує операції, тобто захищає пенсійні накопичення всіма можливими шляхами. Тому дуже важливо, щоб компанії, які обслуговують НПФ були незалежними одна від одної та професійними.
Щоб пенсійні кошти не вкрали, створена ціла система контролю — від самого майбутнього пенсіонера, який може щодня перевіряти стан свого рахунку та змінювати фонд, якщо його щось непокоїть, до взаємного контролю компаній, що обслуговують пенсійний фонд, та державного контролю. Практика показала, що найкраще працює контроль людини.  
Ви самі можете контролювати свої пенсійні накопичення у персональному кабінеті
Ні. Внески за пенсійним контрактом юридичної особи, робляться не із заробітної плати працівників, а незалежно і додатково до неї. Для юридичних осіб в цьому є своя вигода, щодо оподаткування.
Внески за контрактом з юридичною особою може робити лише роботодавець. Якщо ви бажаєте додатково, паралельно поповнювати власний пенсійний рахунок, вам необхідно самостійно укласти контракт як Вкладнику (фізичній особі). При цьому вам стають доступні всі пільги цього контракту щодо оподаткування. Всі внески на Вашу користь, як від Вашого роботодавця, так й по Вашому особистому контракту будуть обліковуватись на Вашому єдиному пенсійному рахунку у розрізі пенсійних контрактів. 
ІПР – це Індивідуальний Пенсійний Рахунок. Рахунок, на якому накопичується Ваша майбутня пенсія. Його номер уніфікований для всіх недержавних пенсійних фондів, та складається з двох частин: перші 8 цифр – це ідентифікаційний код НПФ, далі «-», потім 10 цифр - це податковий номер людини. 
Контакти
Адреса:
04119, м. Київ,
вул. Білоруська,
23, літера "А"
Email:
info@vseapf.com.ua
Телефон:
(044) 207-02-94
Телефон інформаційної лінії: 0-800-501-925
Щоб отримати безкоштовну консультацію, надішліть Ваше запитання та email, або телефон
* заповнення обов’язкове