Новини
 

Найбільше доходів майбутнім пенсіонерам у портфелях НПФ у 2023 році принесли акції іноземних емітентів. Про це повідомив Ярослав Савченко, директор Компанії з управління активами "Всесвіт", коментуючи для видання Delo.ua результати роботи НПФ за 2023 рік.

«Портфелі акцій провідних іноземних компаній, які знаходяться в активах НПФ під нашим управлінням, продемонстрували в середньому зростання на +26,5%. А окремі позиції, як, наприклад, акції INTEL Corporation та Tesla, продемонстрували ріст у +100% за рік», – зазначив Ярослав Савченко.

Гарною інвестицією для НПФ у 2023 році були також банківські метали. Вартість банківського золота принесло зросла на 19,3% в активах НПФ за 2023 рік. До того ж, банківські метали є абсолютно ліквідним інвестиційним інструментом – його можна продати в будь-який момент, щоб виплатити пенсії людям. Це особливо важливо в кризових умовах.

Ярослав Савченко розповів, що існуючих в Україні інвестиційних інструментів навіть під час широкомасштабної війни достатньо для забезпечення надійної та широкої диверсифікації активів НПФ в умовах. Але реалії такі, що більшість фондів інвестують переважно в інструменти з фіксованою дохідністю – ОВДП та розміщують кошти на депозитах (частка в активах 43%).

Проте, на ринку є і фонді які більш активно використовують наявні можливості, та інвестують не лише в "традиційні" банківські депозити та ОВДП, а й в такі інструменти як валюта (долари, євро, польські злоті), нерухомість, банківські метали, цінні папери іноземних емітентів.

 

Повну версію матеріалу Delo.ua  можна прочитати за посиланням:

 
10.04.2024
Контакти
Адреса:
04119, м. Київ,
вул. Білоруська,
23, літера "А"
Email:
info@vseapf.com.ua
Телефон:
(044) 207-02-94
Телефон інформаційної лінії: 0-800-501-925
Щоб отримати безкоштовну консультацію, надішліть Ваше запитання та email, або телефон
* заповнення обов’язкове