П’ятий апеляційний адміністративний суд у справі за судовим спором недержавного пенсійного фонду з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (справа N 815/5165/15) залишив без задоволення апеляційну скаргу ФГВФО, та вкотре підтвердив, що неповернення Фондом гарантування вкладів фізичних осіб пенсійних активів, розміщених на поточних та депозитних рахунках в неплатоспроможних банках, є протиправною бездіяльністю та грубим порушенням гарантій щодо збереження особистих пенсійних накопичень людей, наданих законодавством.
Нажаль, ФГВФО досі «успішно» уникає виконання таких рішень суду та послідовно і завзято відмовляється повертати пенсійні накопичення людей. Це носить системний характер, та вже нанесло шкоду щонайменше 50 тисячам учасників накопичувальних пенсійних фондів. Нажаль, ні Міністерство юстиції з виконавчою службою, ні три останніх Президенти України, які мають бути гарантами захисту конституційних прав, і до яких ми неодноразово звертались з приводу цієї ситуації, не змогли (або не захотіли) змусити ФГВФО виконати рішення судів, що набули законної сили, та повернути людям їх пенсійні накопичення. Офіс Президента відбувається відписками та переправленням звернень до самого ФГВФО. Виконавча служба вживає доступні їй заходи щодо примусового стягнення, але не має інструментарію для примусу ФГВФО виконати рішення суду. Це, безумовно, знищує довіру людей до накопичувальної пенсійної системи та довіру до держави в цілому, яка не може забезпечити виконання наданих нею гарантій та виконання рішень судів.
Наразі наша держава стоїть на порозі пенсійної реформи, і успіх впровадження цієї реформи залежить у першу чергу від спроможності держави захистити пенсійні накопичення своїх громадян.
З повним текстом постанов суду апеляційної інстанції можна ознайомитись за посиланнями:
Довідка:
Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів (УА АПФ) є саморегулівною організацією адміністраторів недержавних пенсійних фондів, яка була утворена у 2006 році з метою розбудови прозорого та цивілізованого ринку недержавного пенсійного забезпечення в Україні, встановлення професійних стандартів діяльності з адміністрування недержавних пенсійних фондів, що відповідають світовим стандартам.
У 2007 році УА АПФ отримала статус саморегулівної організації шляхом включення до відповідного державного реєстру згідно з розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 27.06.2007 № 7544.
УА АПФ є об’єднанням учасників системи накопичувального пенсійного забезпечення, а саме: адміністраторів недержавних пенсійних фондів.