укр рус eng
 


finance.ua finance.ua

Звернення Української асоціації адміністраторів пенсійних фондів стосовно прийняття законопроекту №6534-д


Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів (УААПФ) звернулась до голови Верховної Ради та до голів і співголові депутатських фракцій з проханням сприяти ТЕРМІНОВОМУ внесенню до порядку денного і прийняттю Верховною Радою України
законопроекту №6534-д з метою поновлення статусу неприбуткових організацій для недержавних пенсійних фондів та подальшого захисту інтересів фізичних осіб - учасників недержавних пенсійних фондів щодо збереження їх пенсійних заощаджень.

Повний текст звернення:

Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів (УААПФ), як представник суб’єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення в Україні та експертної спільноти, висловлює Вам свою щиру повагу і звертається з приводу кризової ситуації у системі недержавного пенсійного забезпечення, яка склалася внаслідок виключення недержавних пенсійних фондів з Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр), ведення якого здійснює Державна фіскальна служба України.

УААПФ звертає Вашу увагу та те, що внаслідок виключення недержавних пенсійних фондів з Реєстру відбувається необґрунтована зміна моделі оподаткування у системі недержавного пенсійного забезпечення, що веде до подвійного, а іноді потрійного оподаткування пенсійних заощаджень фізичних осіб – учасників недержавних пенсійних фондів. До того ж, юридичні особи – вкладники пенсійних фондів втратять можливість реалізовувати соціальні пенсійні програми для своїх працівників. Крім того, втрата недержавними пенсійними фондами статусу неприбуткових організацій внаслідок правової колізії де-юре веде до їх ліквідації, адже згідно Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення» НПФ – це непідприємницьке товариство, яке вноситься до реєстру фінансових установ лише маючи статус неприбуткового. Як наслідок, втрата недержавними пенсійними фондами статусу неприбуткових організацій ставить під загрозу накопичення 834 тисяч громадян, що складають більше 2,3 мільярдів гривень.

Це унеможливить проведення повноцінної пенсійної реформи, перехід до трирівневої системи пенсійного забезпечення в Україні. Що, у свою чергу, може негативно вплинути на виконання Україною програми співпраці з Міжнародним валютним фондом.

З метою вирішення цієї ситуації Комітетом з питань податкової та митної політики було розроблено та подано для прийнятті в цілому проект Закону України «Про внесення змін до підпункту 133.4.1. пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України щодо оподаткування недержавних пенсійних фондів», внесений народними депутатами України Южаніною Н,П., Євлаховим А.С., Різаненком П.О. і Поляковим М.А. та зареєстрованими за №6534-д від 06.10.2017.

Метою законопроекту є узгодження норм Податкового кодексу України та Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення» для усунення множинного трактування в частині вимог до установчих документів, а також забезпечення умов для включення недержавних пенсійних фондів до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

З метою захисту інтересів фізичних осіб - учасників недержавних пенсійних фондів щодо збереження їх пенсійних заощаджень просимо Вас, вельмишановний Олександре Юрійовичу, сприяти ТЕРМІНОВОМУ внесенню до порядку денного і прийняттю Верховною Радою України законопроекту №6534-д.© 2019 Всеукраїнський адміністратор пенсійних фондів.