укр рус eng
 


finance.com.ua finance.com.ua

Суд зобов’язав ФГВФО повернути ВНПФ «Перший національний пенсійний фонд» 31 мільйон гривень


Одеський апеляційний адміністративний суд своїм рішенням зобов’язав Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повернути Непідприємницькому товариству Відкритий недержавний пенсійний фонд «Перший національний відкритий пенсійний фонд» пенсійні активи розміщені на депозитних рахунках у АТ «ІМЕКСБАНК», що знаходиться в процесі ліквідації, а також нараховані, але не виплачені відсотки, на загальну суму понад 31 млн. гривень.

Відповідно до п. 2 ст. 48 Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення» пенсійні активи не можуть включатися до ліквідаційної маси банку - зберігача та інших банків. Ці активи повинні бути повернуті недержавному пенсійному фонду в повному обсязі до початку процедури ліквідації банку.

Наразі близько 55 тисяч учасників фонду, майбутніх пенсіонерів, сподіваються на якнайшвидше повернення їм їх пенсійних накопичень, на виконання посадовими особами ФГВФО рішення суду, на те, що в Україні дійсно існує верховенство закону і що закони обов’язкові до виконання для всіх. Однак, до цього часу ФГВФО не виконав жодного з рішень судів щодо повернення пенсійних активів з депозитів банків, що ліквідуються.

Европейський суд з прав людини прийняв до розгляду позов одного з недержавних пенсійних фондів, який вичерпав всі надані законами України можливості для захисту прав майбутніх пенсіонерів, отримав рішення судів всіх інстанцій в Україні, які зобов’язують ФГВФО повернути пенсійні активи, але ці рішення так і не були виконані ФГВФО та їх виконання не було забезпечено виконавчою службою України.

Довіра до системи пенсійного забезпечення може бути тільки тоді, коли чинні закони у нашій країні будуть діяти та виконуватимуться надані державою гарантії захисту пенсійних накопичень учасників недержавних пенсійних фондів.

Довідка:

ТОВ «Всеукраїнський адміністратор пенсійних фондів» зареєстрований 22 січня 2004 року. Спеціалізується виключно на адмініструванні пенсійних фондів і не планує отримувати ліцензію на управління активами НПФ. Адмініструє чотири Відкриті недержавні пенсійні фонди: НПФ «ВСІ», НПФ «Соціальна підтримка», НПФ «Турбота», а також фонд Української Греко-Католицької Церкви НПФ «Покрова. 

Всеукраїнський адміністратор пенсійних фондів є засновником Української асоціації адміністраторів пенсійних фондів, яка першою в Україні отримала статус саморегулівної організації на ринку накопичувального пенсійного забезпечення.
© 2019 Всеукраїнський адміністратор пенсійних фондів.