Обрати НПФ
Структура пенсійної системи України

З прийняттям Законів України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і «Про недержавне пенсійне забезпечення», в Україні почалося реформування пенсійної системи. Відтепер система пенсійного забезпечення в України буде складатися з трьох рівнів:

Перший рівень - солідарна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Це той варіант державного пенсійного забезпечення, до якого ми звикли: працюючі сплачують внески до Пенсійного фонду України та за рахунок цих внесків виплачуються пенсії сьогоднішнім пенсіонерам. При цьому, не враховується, яку суму коштів нинішній пенсіонер в якості внесків перерахував впродовж життя в Пенсійний фонд.

Другий рівень - накопичувальна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. У відповідності до цієї системи, кожен працівник зі своєї заробітної плати в обов'язковому порядку буде перераховувати кошти на персональний пенсійний рахунок до Накопичувального фонду. З цього рахунку він, при виході на пенсію, буде отримувати виплати, розмір яких буде залежати від суми коштів, акумульованих на персональному рахунку.

Третій рівень - система недержавного пенсійного забезпечення, відповідно до якої громадяни та роботодавці в добровільному порядку перераховують внески на свою користь чи на користь третіх осіб на індивідуальні пенсійні рахунки в недержавні пенсійні фонди. Розмір пенсії, яка виплачується недержавним пенсійним фондом, залежить від розміру коштів, акумульованих на індивідуальному пенсійному рахунку, передбачене також успадкування накопичених коштів.

Перший і другий рівні системи пенсійного забезпечення в Україні становлять загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Другий і третій рівні системи пенсійного забезпечення в Україні становлять накопичувальне пенсійне забезпечення.

Відповідно до норм Закону «Про недержавне пенсійне забезпечення», здійснювати цей вид пенсійного забезпечення в Україні мають право:
Недержавні пенсійні фонди через укладення пенсійних контрактів.

   Страхові організації, але тільки на етапі виплат за допомогою укладення договорів страхування довічної пенсії.

   Банківські установи за допомогою укладення договорів про відкриття пенсійних депозитних рахунків для накопичення пенсійних заощаджень, але тільки в рамках суми, визначеної для відшкодування вкладів Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (на поточний момент 200 000 грн.).

   Недержавні пенсійні фонди можуть бути трьох видів:

- відкриті - недержавні пенсійні фонди, засновниками яких можуть бути будь-які одна чи декілька юридичних осіб (крім установ, що фінансуються з державного бюджету), а учасниками - будь-які фізичні особи незалежно від місця і характеру їх роботи;

- корпоративні - недержавні пенсійні фонди, засновниками яких можуть бути юридичні особи-роботодавці та до яких можуть приєднуватися роботодавці-платники. Учасниками таких фондів можуть бути виключно фізичні особи, які перебувають (перебували) у трудових відносинах з роботодавцями-засновниками та роботодавцями-платниками цього фонду;

- професійні
- недержавні пенсійні фонди, засновниками яких можуть бути об'єднання юридичних осіб-роботодавців, об'єднання фізичних осіб, включаючи професійні спілки (об'єднання професійних спілок), або фізичні особи, пов'язані за видом їх професійної діяльності. Учасниками такого фонду можуть бути виключно фізичні особи, пов'язані за видом їх професійної діяльності, визначеної в статуті фонду.
Контакти
Адреса:
04119, м. Київ,
вул. Білоруська,
23, літера "А"
Email:
info@vseapf.com.ua
Телефон:
(044) 207-02-94
Телефон інформаційної лінії: 0-800-501-925
Щоб отримати безкоштовну консультацію, надішліть Ваше запитання та email, або телефон
* заповнення обов’язкове